V srpnu 2014 jsem podstoupila bariatrickou operaci zvanou sleeve resekce žaludku.

Měřím 176 cm, je mi 22 let a bojuju za hubenější život.Startovní váha - 160 kg - 13. 8. 2014

Aktuální váha - 113,2 kg - 31. 8. 20151. cíl - 140 kg dosaženo 10. 10. 2014

2. cíl - 120 kg dosaženo 29. 3. 2015

3. cíl - 110 kg


Po 3 měsících

14. listopadu 2014 v 21:13 | Bethany |  Úspěchy
Včera to byly přesně 3 měsíce ode dne, kdy jsem podstoupila operaci.


Občas mě napadají chmurné myšlenky, že jsem na ní neměla chodit, že jsem takové velké rozhodnutí na celý život udělala ještě příliš mladá, a nevím, jestli do budoucna budu mít dost sil to všechno zvládnout.
Ale pak, když vidím, jak kila ubývají, nemůžu být v tu chvíli šťastnější a ty špatné myšlenky jsou ty tam xD
Raději si budu užívat života snad v hubenějším těle ještě dokud jsem mladá, než se celý život s těmi kily trápit a řešit to až v pozdějším věku, kdy bych stoprocentně měla milion dalších přidružených zdravotních problémů :o)

Ještě před týdnem jsem byla smutná, že váha stojí, ale vlastně během celé doby se mi střídají období, kdy nehubnu a pak nárazově skočí dolů třeba 3 kg... Nesmím příště, až budu zase stát, být z toho tak nešťastná, a musím věřit, že uběhne týden a já ta kila zase doženu! xD :o)


Taky bych se chtěla vyjádřit k tomu, jaké čtu komenáře pod články ohledně toho, jak jím... Neřekla jsem nikdy, že budu jíst 100% zdravě a 100% podle nějakých pravidel. Opravdu neřeším, že si jednou za týden dám k večeři tyčinku nebo že mám občas pizzu, nebo jsem zrovna dneska měla své první smažené jídlo - smažený sýr. Nelituju toho a nejsem z toho nešťastná, že jsem snědla něco, co jsem neměla (i když to byly jen 2 sousta xD)... Do operace jsem šla s tím, že mi umožní hubnout i když budu jíst taková jídla, která mám ráda, kvůli tomu, že sním opravdu malinké porce. Snažím se tučné a sladké omezovat, to ano, ale rozhodně jsem sobě ani nikomu jinému neslíbila, že už nikdy v životě nedám do pusy řízek nebo zákusek :o) Jím to, co mi chutná a co mám ráda.


Přejdu už ke konkrétním přínosům a číslům :o)

Nejdůležitějším přínosem pro mě je to, že už se venku necítím tak hrozně... samozřejmě mám do krásné postavy daleko, ale i tak už mi tento úbytek trochu zvýšil sebevědomí a tolik se mezi lidmi za sebe nestydím. Mám super kamarádky a v současné době mě nic nepotěší víc, než to, když slyším, že je vidět, že jsem zhubla, a že mi to sluší :o)

Nejvíce porozuju změnu na břiše, kde se mi ztratila ta největší obrovská pneumatika xD Na opasku jsem se posunula o 4 dírky a z toho jsem si musela jednu proděravět sama, protože mi pásek už nestačil.. Teď už mi kalhoty zase padají, počítám, že do dvou týdnů budu dělat další novou dírku xD

Tolik se nezadýchávám, když spěchám na autobus, nebo jednoduše někam jdu a musím jít rychlejším tempem, než jsem běžně zvyklá. Dříve jsem při chůzi ani pomalu nebyla schopná mluvit, jak jsem byla zadýchaná a teď vůbec žádné větší zadýchání nepozoruju :o)

Pro konkrétní hodnoty čísel jsem vytvořila tabulku, stejnou, jakou jsem sem přidávala po 1 měsíci.


Myslím, že ty hodnoty mluví samy za sebe a už k tomu není potřeba dodávat nic jiného, než to, že jsem na sebe hrdá a moc šťastná :o)Dolů do článku přikládám ještě své fotografie, ale varuji, že je to pro silné povahy xD
Je celkem možné, že po nějaké době fotografie smažu, jelikož se snažím zůstat v naprostém utajení xD

O mé operaci ví z mého okolí celkem asi 4 lidé, a já bych byla ráda, kdyby to tak zůstalo i do budoucna.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katie Katie | Web | 14. listopadu 2014 v 23:20 | Reagovat

Wow, je to obrovský pokrok a to, že hubneš na břichu je výsledek správného hubnutí :).

Určitě je dobře, že jsi do toho šla i takto mladá. Už kvůli nemocem, které hrozí kvůli obezitě.

Ty komentáře jsou, protože většina blogů, které tě navštěvují jí hodně zdravě a někdo drží nějakou dietu.
Pokud je v tomto člověk už roky, tak ani neví, jak to vypadá, když se jí "normálně". Aspoň já si to už nevybavuji.

Určitě bych se snažila jíst každý den ovoce a zeleninu a dát si jednou za čas i každý týden knedlík, není nic špatného.

Tak ať se ti daří nadále tak dobře a kila jdou dolů :).

2 Niki Niki | E-mail | Web | 15. listopadu 2014 v 12:08 | Reagovat

Absolutne sa nemusíš tápiť kvôli komentárom, že papáš nezdravo alebo čo. Podľa mňa sa netreba obmedzovať v ničom, ale treba poznať tú správnu mieru, a myslím, že Ty ju máš.... Je pravda, že aj ja som Ti písala, že je lepšie papať bielkoviny večer než sacharidy, telo má potom pokojnejší spánok, len preto som to písala :) a ja som tá, ktorá Ti stále dookola omiela, že piješ málo vody, ale to Ti budem pripomínať dovždy, aj keď si mi to už vysvetlovala prečo to tak je, voda je veľmi dôležitá :) a sama to vieš a vidím tie pokroky, kedže si dakedy pila 3dcl a teraz piješ vyše litra :) ... je to krásne všetko a ten úbytok centimetrov!! Neuveriteľný obdiv máš u mňa :) a samozrejme podporu... Som na Teba hrdá, tak veľmi :)

3 Kubi Kubi | Web | 16. listopadu 2014 v 13:27 | Reagovat

Fotografie ani tabulka se mi nezobrazují:/ Každopádně moc gratuluji k úbytkům a je super, že se ti zvedá sebevědomí:) Co jsi podstoupila za operaci?:O

4 Rika Rika | Web | 16. listopadu 2014 v 13:37 | Reagovat

A presne preto tvoj blog tak rada navštevujem. :) Pretože ješ normálne. :) Ideš si svojou cestou a nepochybujem o tom, že dosiahneš svoj cieľ. A rozhodne ťa v tom budem aj naďalej podporovať. :)

Fotky ani tabuľka sa mi nezobrazili, neviem prečo.

5 Bethany Bethany | Web | 16. listopadu 2014 v 14:03 | Reagovat

Znovu jsem vložila obrázky, nevím, proč se nezobrazovaly, každopádně ani mně už nešly. Takže teď jsou snad zase vidět :o)

Jinak

[3]: O mojí proběhlé operaci je celý tenhle blog, možná by to chtělo si přečíst nějaké mé předešlé články, kde o tom píšu :o)

6 Ninuš Ninuš | Web | 16. listopadu 2014 v 18:21 | Reagovat

Bethanyninko!! Ikdyž se spolu osobně neznáme, ani nevíš jak jsem na tebe pyšná. :) Fakt mám radost za tebe. Ta operace, byl velmi dobrý krok k tomu, aby si něčeho takového dosáhla. A raději teď v mládí než ve stáří. Co se týče jídel, neřeš některé komentáře..jsou tu prostě holky které jí jen oběd nebo vůbec nic, je to samozřejmě jejich věc ale pro NÁS obéznější to nepřipadá v úvahu, kdyby jsme jedli jak ony tak neshodíme nic protože by si tělo myslelo že hladovíme a tuky by si ukládalo. A nebudu brát shazování kil jako trest, klidně si ten dort dám, nebo čokoládu ale s mírou a né každý den. ;) takže vůbec to neřeš. Jeď podle sebe, daří se ti to, tak co. :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama