V srpnu 2014 jsem podstoupila bariatrickou operaci zvanou sleeve resekce žaludku.

Měřím 176 cm, je mi 22 let a bojuju za hubenější život.Startovní váha - 160 kg - 13. 8. 2014

Aktuální váha - 113,2 kg - 31. 8. 20151. cíl - 140 kg dosaženo 10. 10. 2014

2. cíl - 120 kg dosaženo 29. 3. 2015

3. cíl - 110 kg


Měsíc od operace ..alias.. konečně normální jídlo?

13. září 2014 v 20:34 | Bethany |  Samomluva
Dnes je to měsíc, co jsem podstoupila operaci žaludku. Vzhledem k tomu, že na blog zavítá pár hubnoucích návštěvníků (za což jsem opravdu velice moc šťastná), ráda bych vše ohledně operace uvedla na pravou míru :o)

Když to řeknu naprosto narovinu, uřezali mi asi 90 % mého dosavadního obrovského rozežraného žaludku. Žaludek u běžného člověka má objem 1-2 litry, dovoluji si tipovat, že můj žaludek musel míň nejméně 3 litry - vzhledem k tomu, kolik jídla dokázal během některých náročných dnů pojmout.
Po operaci mi bylo doktorem sděleno, že nyní má můj žaludek objem 1-1,5 dcl.

To, jak jsem se dostala k váze 160 kg nebudu popisovat, ale musí být všem jasné, že udržet při energii běžného fungování tak obrovské tělo, chce taky určité množství energie přijímat. Na konzultacích u nutriční terapeutky mi bylo sděleno, že vzhledem k mým poměrům bych měla přijímat nejméně 10 000 kJ, ale můj běžný denní příjem (při NEhubnutí) je asi 5-6 000 kJ. Řekla mi, že jsem přibírala vlastně kvůli tomu, že si tělo všechno, co jsem snědla, uložilo do tuků do zásoby.

Nikdy jsem si kJ nepočítala a ani s tím neplánuju začít, jen se chci dostat k tomu, co vlastně tímto celým článkem chci říct. Velikost porcí po operaci se mi zmenšila o 80 % - také tedy tělu dávám méně energie v jídle.
První měsíc po operaci se musí dodržovat tekutá a kašovitá strava (resp. tužší věci pečlivě rozkousat), aby měl žaludek čas na zhojení a nebyl přetěžovaný. Ale proto, aby tělo vůbec zvládlo fungovat, jsem určitě nevyhledávala nízkokalorická jídla. Recepty, které jsem sem dala, jsou tady pro to, že mi jednoduše chutnaly, ale neříkám nikomu, jestli jsou nebo nejsou zdravé, pro mě jsou chutné, a ostatní ať si nad tím uváží sami :o)

Od příštího týdne můžu postupně začít zařazovat ovoce a zeleninu v nestrouhané podobě, ovoce a zeleninu i se semínky a slupkami, celozrnné pečivo, pečivo se semínky, nízkotučné mléčné výrobky atd. Ale ne všechno v jeden den :o)

Proto se může můj jídelníček do teď někomu zdát nezdravý, divný, nehubnoucí, ale pro mě hubnoucí je. Milovala jsem a miluju polévky, byla jsem dříve schopná sníst 500 ml polévky a hned na to si dát 300 gramovou porci jídla. Teď, pokud chci polévku, musím mezi dalším jídlem udělat minimálně 30-45 minut pauzu, aby se stihla alespoň trochu vytrávit. Schválně u jídel uvádím velikost porcí, po operaci nesním jídlo vážící dohromady více než 90 gramů a pití (nebo polévky atd.) nevypiju nebo nesním více najednou než 120 ml. Je snad vidět rozdíl mezi velikostmi porcí a tím i příjmem energie? :o)


Pro zajímavost přidávám k článku pár fotek lidí, kteří jsou také po bariatrické operaci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emily Emily | Web | 20. září 2014 v 1:37 | Reagovat

Páni, jsi první člověk, kterého s touto operací znám. Určitě mě Tvůj příběh zajímá:)

2 Ninuš Ninuš | Web | 3. listopadu 2014 v 20:23 | Reagovat

Páni, neumím si ani představit jaké to muselo pro tebe být..teď, když se dívám na ty proměny lidí, sama tomu nemůžu uvěřit, jak se člověk může změnit, samozřejmě že fyzicky, ale určitě to ovlivní i jeho psychiku..a určitě jen k lepšímu. :)
Jsi pro mě samá inspirace..

3 Jarka Jarka | E-mail | 25. července 2015 v 12:06 | Reagovat

taky se chystám na zákrok tak uvidím co bude.

4 AFemiaDymnFatt AFemiaDymnFatt | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 21:36 | Reagovat

First things first, you'll want to set a hard and fast target date when ever you will completely quit, for example 2 or 3 weeks from now.  Use these circumspectly however, since they may lower blood glucose levels, that's an undesirable effect in males whose blood glucose levels are properly balanced.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama